Agregat prądotwórczy, czyli dodatkowe źródło energii

Agregat prądotwórczy to niezwykle funkcjonalne i zaskakująco przydatne urządzenie elektroenergetyczne. Jest to samodzielne, alternatywne źródło prądu. Składa się z następujących elementów:

– prądnica synchroniczna,

– silnik spalinowy,

– rozdzielnica elektryczna,

– urządzenia kontrolno-pomiarowe oraz pomocnicze umieszczane na wspólnej konstrukcji metalowej.

Ich główna funkcja to wytwarzanie prądu w sytuacji, gdy zupełnie nie mamy do niego dostępu lub gdy niespodziewanie go zabraknie. Może stanowić siłę napędową, wytworzyć ciepło czy jasne światło. Agregaty prądotwórcze występują w wersji stacjonarnej oraz mobilnej – w zależności od naszych potrzeb.

Rodzaje agregatów prądotwórczych

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz 1-fazowe oraz 3-fazowe agregaty prądotwórcze www.strefa998.pl/333-agregat-pradotworczy-1-fazowy . Wybierz jeden z nich w zależności od potrzeb. Jeśli będziesz używał wielu urządzeń o wysokiej mocy – zainwestuj w model 3-fazowy. Pamiętaj również, by zwrócić uwagę na środowisko pracy agregatu. Wiąże się to z odpowiednią ochroną IP, czyli stopniem ochrony. W ofercie posiadamy agregaty sprawdzonych marek z silnikami najwyższej klasy, co gwarantuje ich niezawodność.

Zalety agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które przydadzą się w przypadku awarii elektrycznej nie tylko przy pracy z zaawansowanymi narzędziami i urządzeniami, których działanie jest niezbędne do dalszej pracy np. w warsztacie, na budowie czy w hali produkcyjnejagregat-eisemann-e3001, ale także w bardzo wielu sytuacjach w życiu codziennym. Mogą okazać się niezastąpione w przypadku wyjazdu na kemping czy biwak, gdzie nie ma stałego źródła energii, ale także w domach – gdy nagle zostaniemy pozbawieni prądu. Często są stosowane także w biurach, gdzie pracuje się przy komputerach. Gdy takie urządzenia przestają nagle działać mogą ulegać awariom. Dlatego lepiej zadbać o ich nieprzerwane działanie, by uniknąć kosztów naprawy i zainwestować w solidny agregat prądotwórczy.

Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu internetowego www.strefa998.pl. W naszej ofercie oprócz wysokiej jakości agregatów prądotwórczych znajdziesz również sprzęt oraz umundurowanie strażackie najwyższej jakości, a także akcesoria pożarnicze niezbędne w każdej jednostce państwowej lub ochotniczej straży pożarnej. W razie jakichkolwiek pytań – zachęcamy do kontaktu.