Jak chronić się przed rakiem skóry? Nowa aplikacja WHO pomoże!


Jak chronić się przed rakiem skóry? Nowa aplikacja WHO pomoże!

Zadbaj o ochronę przed promieniowaniem UV

Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników prowadzących do rozwoju raka skóry. Dlatego tak istotne jest, abyśmy odpowiednio chronili naszą skórę przed szkodliwym działaniem słońca. Nowa aplikacja WHO może nam w tym pomóc.

Monitoruj swoje znamiona

Regularne monitorowanie znamion na skórze jest kluczowe w wykrywaniu zmian mogących wskazywać na rozwój raka skóry. Aplikacja WHO posiada funkcję, która umożliwia śledzenie i analizowanie naszych znamion. Jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące zmiany, powinniśmy natychmiast skonsultować się z dermatologiem.

Korzystaj z odpowiedniej ochrony słonecznej

Aplikacja WHO oferuje także porady dotyczące stosowania odpowiednich kremów przeciwsłonecznych. Nie wystarczy jedynie nakładanie kremu na plaży – powinniśmy chronić naszą skórę także w innych sytuacjach, takich jak codzienne spacery czy aktywności na świeżym powietrzu. Ponadto, warto pamiętać, że krem przeciwsłoneczny powinien mieć wysoki filtr SPF i być stosowany regularnie.

Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach szczytu

Najintensywniejsze promieniowanie UV występuje między godziną 10:00 a 16:00. W tym czasie nasza skóra jest najbardziej narażona na uszkodzenie. Aby zminimalizować ryzyko raka skóry, powinniśmy unikać ekspozycji na słońce w tych godzinach i starać się szukać cienia.

Dzięki nowej aplikacji WHO mamy dostęp do wielu informacji i wskazówek, które pomogą nam w chronieniu się przed rakiem skóry. Pamiętajmy, że profilaktyka i regularne badania są kluczowe w walce z tą chorobą.

Dodaj komentarz

Autor

Bartosz Kaczmarczyk – Miłośnik motoryzacji, z zawodu analityk biznesowy. Uwielbiający podróże i poznawanie innych kultur. Na codzień prowadzi małe przedsiębiorstwo i fascynującego bloga.