Jak kupić auto za ponad 20 tys. bez gotówki?

Jak kupić auto za ponad 20 tys. bez gotówki?

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu to niemal konieczność. Często jednak koszt zakupu nowego auta przekracza nasze możliwości finansowe. Czy jednak można kupić auto za ponad 20 tys. złotych bez gotówki? Odpowiedź brzmi – tak! Jak to zrobić?

1. Leasing

Leasing to jeden ze sposobów finansowania zakupu samochodu. Polega on na tym, że bank czy leasingodawca udostępnia nam auto w zamian za comiesięczną opłatę. Po zakończeniu umowy mamy możliwość odkupienia auta lub oddania go z powrotem.

2. Kredyt

Druga możliwość to kredyt samochodowy. W tym przypadku bank udziela nam pożyczki na zakup auta. Musimy oczywiście spełnić pewne wymagania, takie jak np. posiadanie stałych dochodów, ale jeśli wszystko się zgadza, to możemy mieć nowe auto już po kilku dniach od złożenia wniosku.

3. Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy to kolejne rozwiązanie. W tym przypadku samochód wynajmujemy na dłuższy okres – najczęściej od kilku miesięcy do nawet kilku lat. W ramach comiesięcznej opłaty otrzymujemy auto wraz z kompleksowym ubezpieczeniem i serwisem.

4. Umowa z urzędem/ pracodawcą

Ostatnią opcją, którą możemy rozważyć, to umowa z urzędem lub pracodawcą. Nie każdy wie, ale wiele firm zainteresowanych jest takim rozwiązaniem, aby umożliwić swoim pracownikom przemieszczanie się samochodem służbowym. Często również urzędy samorządowe mają w swoim posiadaniu flotę aut, które można wynająć na określony czas.

Podsumowując, kupno samochodu za ponad 20 tys. złotych bezgotówkowo to możliwe. Warto rozważyć różne opcje finansowania zakupu auta, tak aby móc cieszyć się własnym pojazdem, bez obciążeń finansowych.

Dodaj komentarz

Autor

Bartosz Kaczmarczyk – Miłośnik motoryzacji, z zawodu analityk biznesowy. Uwielbiający podróże i poznawanie innych kultur. Na codzień prowadzi małe przedsiębiorstwo i fascynującego bloga.