Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

Choroba lokomocyjna to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób podczas podróży samochodem, pociągiem, statkiem lub samolotem. Objawia się ona nudnościami, zawrotami głowy, ślinotokiem, poceniem się, a w skrajnych przypadkach nawet wymiotami. Jak sobie z nią radzić?

Przygotuj się odpowiednio

Przed podróżą warto przygotować się odpowiednio. Warto zjeść lekki posiłek kilka godzin przed wyjazdem, w miarę możliwości spać wystarczająco długo i unikać nadmiernego spożywania kofeiny, alkoholu i przetworzonej żywności.

Wybierz odpowiednie miejsce

Podczas podróży warto wybrać odpowiednie miejsce. Jeśli leczysz się chorobą lokomocyjną, najlepiej usiąść w miejscu, które zapewni Tobie najlepszy punkt odniesienia. W samochodzie zasiadaj na siedzeniu pasażera, w samolocie najlepiej umieścić się w przedniej części kabiny pasażerskiej, a na statku wybierz kabinę z oknem i balastem, który utrzyma ją stabilną.

Używaj naturalnych sposobów

Chorobę lokomocyjną można złagodzić także dzięki naturalnym sposobom. Najlepiej działa imbir, który działa przeciwwymiotnie i uspokajająco. Warto też spróbować akupresury – delikatnego ucisku punktów na ciele, które pomagają złagodzić objawy choroby lokomocyjnej.

Skorzystaj z leków

Jeśli żadne z powyższych sposobów nie działa, można skorzystać z leków, które pomagają złagodzić objawy choroby lokomocyjnej. W aptekach dostępne są preparaty zawierające dimenhydrynat, który blokuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za nudności i wymioty. Warto jednak pamiętać, że nie powinno się ich stosować bez konsultacji z lekarzem.

Podsumowując, choroba lokomocyjna to problem, z którym wiele osób się boryka, ale można jej zapobiec przygotowując się odpowiednio i stosując naturalne sposoby. Jeśli jednak objawy są silne i uporczywe, warto skorzystać z pomocy lekarza i odpowiednich leków.

Dodaj komentarz

Autor

Bartosz Kaczmarczyk – Miłośnik motoryzacji, z zawodu analityk biznesowy. Uwielbiający podróże i poznawanie innych kultur. Na codzień prowadzi małe przedsiębiorstwo i fascynującego bloga.