Jak rozpoznać podróbki New Balance?

New Balance to obecnie jedna z najpopularniejszych marek modnych sneakersów na świecie. Jak to z kultowymi modelami bywa – przyciągają oszustów niczym lep muchy. W Internecie można napotkać na wiele ogłoszeń, w których mowa o sprzedaży nowych butów po naprawdę okazyjnych cenach. Niestety, najczęściej w grę wchodzą właśnie podróbki. Jak nie dać się oszukać i kupić oryginalne New Balance? Sprawdziliśmy to. 

 
W czym tkwi sens kupowania oryginalnego obuwia? 
Mnóstwo osób jest zdania, że wydawanie kilkuset złotych na markowe buty jest bez sensu. W końcu podobnie wyglądające podróbki można kupić już za jedną czwartą ceny wyjściowej. To bardzo złe podejście, które wspiera oszustów, psuje rynek i dodatkowo niszczy Wasze zdrowie. Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta. Podróbki na ogół wykonywane są z najtańszych materiałów, które powodują obtarcia, źle pracują na nodze oraz nie chronią stawów przed urazami. To wszystko przekłada się na oczywisty wniosek – chodząc w byle jakich butach prędzej czy później odczujecie efekty uboczne na własnej skórze. Co więcej, podróbki często rozpadają się już po kilku miesiącach użytkowania, co z kolei sprawia, że oszczędność w cenie jest czysto prowizoryczna.
158
Jakie są oryginalne buty New Balance?
By w pełni cieszyć się możliwościami butów New Balance, trzeba kupić oryginały. Jak je rozpoznać?
Rozpoznanie oryginalnych New Balance, na pierwszy rzut oka, nie jest niestety proste. Jeżeli jednak przyjrzymy się im bliżej, zyskamy spore szanse, by nie dać się oszukać. Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na opakowanie. Buty w plastikowych siatkach z supermarketu na pewno nie stały obok oryginałów. Opakowanie powinno posiadać logo producenta oraz informację o produkcie, a po jego otwarciu powinniśmy poczuć prawdziwe obuwie. Kto choć raz kupił markowe sneakersy dobrze wie, że posiadają one jedynie delikatny zapach nowości, jakże różny od smrodu klejów i tanich plastików (charakterystycznego dla podróbek). Jeśli Wasz zakup przeszedł dwa pierwsze testy pozytywnie, możecie przyjrzeć się samym butom. Powinny być starannie wykonane, pozszywane lub sklejone z równo wyciętych elementów. Każdy markowy but posiada także metki wewnątrz oraz znak firmowy. Warto również przyjrzeć się materiałom i podeszwie, czy wyglądają solidnie, a następnie założyć buty i chwilę w nich pochodzić. Jeżeli odniesiecie wrażenie, że but jest bardzo ciężki, albo źle się zgina, całkiem możliwe, że padliście ofiarą oszustwa. 
159
Jak nie dać się oszukać kupując przez Internet? 
Kupując buty New Balanceonline warto dokładnie przyjrzeć się profilowi sprzedawcy. Nierzadko, podróbki markowych butów są jedynie wariacjami na temat. Nie ma co ukrywać, że każdy oferowany model powinien być opisany dokładnym numerem – tak, jak np. w przypadku New Balance WRT580RR. Jeśli but jest opisany tylko jako New Balance czy New Balance 580, powinien być to dla Was pierwszy sygnał do zastanowienia. Nawet, gdy macie prawie pewność, że oferowane buty są oryginalne, polecamy sprawdzić informacje o sprzedawcy oraz aktualną cenę na rynku. Zdecydowanie odradzamy transakcje u osób no-name – najbezpieczniej kupować w sklepach, które potwierdzają możliwość zwrotu towaru oraz działają na rynku od dłuższego czasu.
Przyznajcie sami, że lista elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu markowych butów New Balance, jest bardzo długa. Na szczęście, dzięki przedstawionym kwestiom, zyskacie pewność, że Wasza para jest oryginalna. Polecamy również ograniczenie do kupowania butów w dobrych i sprawdzonych sklepach – wtedy na pewno nie zostaniecie oszukani…