Jak zadbać o włosy po leczeniu chemio- i radioterapią?

Jak zadbać o włosy po leczeniu chemio- i radioterapią?

Jak zadbać o włosy po leczeniu chemio- i radioterapią?

1. Delikatna pielęgnacja włosów

Po zakończeniu leczenia chemio- i radioterapią włosy mogą stać się osłabione i wrażliwe. Dlatego ważne jest, aby pielęgnować je delikatnie, unikając szorstkiego czesania i używania agresywnych kosmetyków.

2. Wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji

Aby zregenerować włosy po leczeniu, warto sięgnąć po kosmetyki specjalnie przeznaczone dla osób po chemio- i radioterapii. Takie produkty są łagodniejsze i bardziej skoncentrowane na regeneracji włosów.

3. Unikanie gorącego powietrza i stylizacji

Po leczeniu włosy będą delikatne i łamliwe. Ważne jest, aby unikać gorącego powietrza suszarek do włosów, prostownic i lokówek. Po leczeniu warto ograniczyć stylizację i pozostawić włosy w naturalnym stanie.

4. Regularne wizyty u fryzjera

Regularne wizyty u fryzjera podczas leczenia i po nim są istotne dla utrzymania zdrowia włosów. Fryzjer pomoże w odpowiednim strzyżeniu, dbając o to, aby włosy rosły zdrowo i były dobrze utrzymane.Dodaj komentarz

Autor

Bartosz Kaczmarczyk – Miłośnik motoryzacji, z zawodu analityk biznesowy. Uwielbiający podróże i poznawanie innych kultur. Na codzień prowadzi małe przedsiębiorstwo i fascynującego bloga.