Podsumowanie grudniowej sprzedaży w aptekach

Podsumowanie grudniowej sprzedaży w aptekach

Wzrost sprzedaży leków przeciwwirusowych

Grudzień to okres zwiększonej zachorowalności na choroby zakaźne, w tym na grypę. W związku z tym, apteki zanotowały wzrost sprzedaży leków przeciwwirusowych, takich jak oseltamiwir czy zanamiwir. Warto zauważyć, że z powodu pandemii COVID-19, wielu pacjentów zwraca uwagę na zapobieganie chorobie, co mogło wpłynąć na zwiększenie popytu na leki stosowane w terapii grypy.

Spadki sprzedaży suplementów diety

W okresie zimowym, kiedy organizm jest narażony na osłabienie odporności, popularne są suplementy diety zawierające witaminy i mikroelementy. Jednakże, w grudniu 2020 roku, apteki zanotowały spadki w sprzedaży tych produktów. Może to być związane z zwiększoną świadomością pacjentów w zakresie właściwego odżywiania oraz dostępnością zdrowej żywności.

Wzrost sprzedaży kosmetyków pielęgnacyjnych

Grudzień to okres, w którym wiele osób decyduje się na zakup prezentów związanych z dbałością o urodę i pielęgnację skóry. W związku z tym, apteki odnotowały wzrost sprzedaży kosmetyków pielęgnacyjnych, takich jak kremy do twarzy, balsamy do ciała czy szampony. Warto zauważyć, że przez pandemię COVID-19, wiele osób zwraca uwagę na higienę i codzienną pielęgnację, co mogło mieć wpływ na zwiększenie popytu na kosmetyki.

Stabilna sprzedaż leków na receptę

W grudniu, sprzedaż leków na receptę pozostała na stabilnym poziomie. Mimo że zdrowie jest teraz dla wielu priorytetem, pacjenci często rezygnują z kupowania leków bez recepty i skupiają się na lekach na receptę, które są niezbędne w ich terapii. Warto zauważyć, że w okresie pandemii, wiele osób decyduje się na konsultacje zdalne, co też może wpłynąć na stabilność sprzedaży leków na receptę i zmniejszenie bezpośredniego kontaktu z farmaceutami.

Dodaj komentarz

Autor

Bartosz Kaczmarczyk – Miłośnik motoryzacji, z zawodu analityk biznesowy. Uwielbiający podróże i poznawanie innych kultur. Na codzień prowadzi małe przedsiębiorstwo i fascynującego bloga.