Test Lexus NX 300h – jak sprawdza się hybrydowy SUV?

Test Lexus NX 300h – jak sprawdza się hybrydowy SUV?

Hybrydowe samochody stanowią coraz większą część rynku motoryzacyjnego, a Lexus NX 300h jest jednym z ciekawszych modeli tego segmentu. W naszym teście sprawdziliśmy, jak radzi sobie ten luksusowy SUV.

Design

Pierwsze wrażenie po spojrzeniu na Lexusa NX 300h jest pozytywne. Samochód prezentuje się nowocześnie i elegancko. Charakterystyczny grill i smukłe reflektory nadają mu niepowtarzalny wygląd. Wnętrze jest równie estetyczne, z wysokiej jakości materiałami i dopracowanymi detalami.

Silnik i osiągi

NX 300h wyposażony jest w hybrydowy układ napędowy, składający się z silnika benzynowego i jednostki elektrycznej. Razem generują one moc 197 KM, co pozwala na płynne i dynamiczne przyspieszenie. Samochód osiąga setkę w około 9 sekund. Jednym z atutów hybrydowego napędu jest również niskie zużycie paliwa i emisja CO2.

Komfort i wyposażenie

Lexus NX 300h to auto, które dba o komfort podróżujących. Fotele zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalne podparcie dla pleców i zapewnić wygodę nawet podczas dłuższych tras. Wnętrze jest ciche i dobrze wyciszone, a zawieszenie radzi sobie doskonale z nierównościami drogowymi. Co więcej, samochód jest bogato wyposażony w systemy bezpieczeństwa i nowoczesne technologie wspomagające jazdę.

Cena i ocena końcowa

Testowany Lexus NX 300h to samochód luksusowy, co odzwierciedla się również w jego cenie. Podstawowa wersja kosztuje około 170 000 złotych, a w bogatszych wariantach cena może przekroczyć 200 000 złotych. Pomimo tego, warto zainwestować w ten model ze względu na jego wyjątkowy design, zaawansowane technologie i niskie koszty eksploatacji. Lexus NX 300h to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują eleganckiego i oszczędnego SUV-a.

Podsumowując, Lexus NX 300h wypadł bardzo dobrze w naszym teście. Jego hybrydowy napęd, komfortowe wnętrze i zaawansowane technologie sprawiają, że jest to godny uwagi model w segmencie SUV-ów. Mimo wysokiej ceny, warto rozważyć zakup tego samochodu dla zapewnienia sobie stylowej i ekologicznej jazdy.

Dodaj komentarz

Autor

Bartosz Kaczmarczyk – Miłośnik motoryzacji, z zawodu analityk biznesowy. Uwielbiający podróże i poznawanie innych kultur. Na codzień prowadzi małe przedsiębiorstwo i fascynującego bloga.